Okolí

zajímavostí v okolí

Letní aquapark Olešná, krytý aquapark Olešná, Wellness

https://www.aquapark-olesna.cz/

Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

    Rozsáhlá Zoo leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová. Zoo Ostrava se také, jako jediné u nás, podařilo odchovat mládě slona indického.

www.zoo-ostrava.cz

Vyhlídka z radniční věže v Ostravě

    Nejvyšší radniční vyhlídkovou věž (85,6m) najdete v Ostravě. Vyhlídková terasa se nachází ve výšce 73 m a je z ní krásný rozhled na Ostravu, panorama Beskyd, Poodří a příhraniční část Polska. Při dobré viditelnosti je možné zhlédnout také Praděd v Jeseníkách.

www.ostravainfo.cz

Zámecké pivní a vinné koupele Pikard v Ostravě

Lázně a wellness Zámek Zábřeh se nachází v Ostravě-Zábřehu a součástí jeho komplexu je pivovar Pikard. Zámecké pivní koupele Pikard nabízejí jedinečné spojení pivní lázně, uvolňujících masáží a kyslíkové terapie s prostředím středověkého sklepení. K dispozici jsou také vinné koupele.

www.zamek-zabreh.cz

Lysá hora - královna Moravskoslezských Beskyd

    Lysá Hora (1323 m n. m.) je nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Lze se na ni přijít pěšky, vyšlapat na kole a za dobrých sněhových podmínek vyjet i na běžkách. Leží mezi obcemi Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Samotnému vrcholu se přezdívá Gigula.

www.lysahora.cz

Golf Ostravice - mistrovské 18jamkové golfové hřiště

Letní sporty mezi dvěma nejvyššími horami Beskyd, Lysou Horou a Smrkem, na úpatí hory Žár v obci Ostravice se nachází moderní sportovní areál, který se využívá pro golf i běžecké lyžování.

www.ostravice-golf.cz

Ostravar Aréna v Ostravě

    V moderní víceúčelové hale se konají nejvýznamnější kulturní, sportovní, společenské akce a koncerty. Hala je domácím prostředím hokejového týmu HC Vítkovice Steel, pro veřejnost se zde pravidelně koná veřejné bruslení.

www.hc-vitkovice.cz

Vodní areál Jih v Ostravě

    Vodní areál Jih nabízí množství vodních atrakcí, dvě 60 metrové skluzavky, dva 100 metrové tobogány, vířivé bazény se šplhacími sítěmi, proud divoké řeky, vodní dělo, stěnové masážní trysky, vodní a vzduchové lavice či podvodní lehátka. Léto plné zábavy pro celou rodinu!

https://www.sareza.cz/vodni-areal-jih/